Broneeri hambaravi aeg
Diagnostika
Kvaliteetse ravitulemuse esmaseks eelduseks on õige diagnoosi määramine ja kaasaegne diagnostika võimekus. Korrektse diagnoosi määramiseks ning ravi planeerimiseks on arstile vajalik täiendav objektiivne informatsioon suupiirkonna erinevate struktuuride kohta. Lisaks üldisele luustruktuuride asendi ja arengu hindamisele on võimalik pildilt saada informatsiooni võimalike kaariese, põletike, tsüstide, lisahammaste, luu taandumiste, liigeseprobleemide kohta. Röntgenpilt on abiks ka riskide hindamisel. Kuigi röntgeniprotseduuri põhiidee ei ole ajas oluliselt muutunud, on tarkvara areng, koonus-kiir tehnoloogia väljatöötamine ja digitaalsete sensorite kasutuselevõtt teinud protseduuri kiiremaks ning vähendanud kiirgusdoosi.
3D röntgen ja kaasaegne diagnostika
Järjest tähtsamal kohal ravi planeerimisel on 3D- (kolmemõõtmeline) röntgen. Võrreldes tavameditsiini kompuutertomograafia aparaadiga on 3D-röntgeniga saadav kiirgusdoos oluliselt madalam. Ülesvõte tehakse kindla näidustuse korral või keerulisemate protseduuride nagu näiteks implantatsioon, lõualuude kirurgia ettevalmistamiseks.
Sisuliselt on 3D-röntgeni puhul tegemist kiiresti kihtidena pildistatud röntgenpiltidega, mis tarkvaraliselt 3-mõõtmeliselt vaadeldavaks tervikuks liidetakse. Uuringu tulemusel saadud kujutisel on näha neid nüansse, mis 2D-pildil jäävad varjatuks. Spetsiaalsed tarkvaralised vahendid võimaldavad 3D-röntgeni baasil planeerida ning katsetada ravilahendusi.
Fotod aitavad esteetikat planeerida
Fotod on arstile olulised töövahendid eelkõige esteetika planeerimiseks ja ravi jälgimiseks. Labori hambatehnikule, kes ei pruugi olla ise patsiendiga kohtunud, annab foto olulist visuaalset infot hammaste kohta. Fototehnika areneb pidevalt ja seetõttu vajab varustus hoolikat valikut ning oskuslikku kasutamist.
Meie kasutatavad seadmed
Ravi planeerimiseks olulise teabe kättesaamiseks on meie kliinikus kasutuses kõige kaasaegsemad diagnostilised abivahendid. Kasutame enda töös panoraam- ja 3D röntgenit koos külgülesvõtte võimalusega (Kodak), kõikides kabinettides on digitaalsed röntgeniseadmed (Kodak) ning juureravis kasutame (Leica) mikroskoopi. Kõik tehtud röntgenipildid salvestame digitaalselt meie ravitarkvara pildipangas ja neid saab vajadusel alati hiljem taasesitada. Kaasaegse hambaravi standardiks on diagnostiliste protseduuride digitaliseerimine, mis kiirendab ning lihtsustab informatsiooni kättesaamist ning töötlemist. Sakala Hambaravis on olemas kõik tänapäeval hambaravis kasutatavad peamised diagnostikaseadmed, mis aitavad tagada mitmekülgse ja tulemusliku ravi kliinikust lahkumata.
Diagnostika areng ja ohutus
Diagnostilisi protseduure aitavad paremaks muuta pidevalt uuenev tehnoloogia ja meditsiinitarkvara. Areng tehnika vallas toob kaasa ka muudatusi hambakliiniku töövoos ning loob uusi spetsialiseerumisvõimalusi. Seega on kliiniku personali pidev täiendkoolitamine hädavajalik. Kliiniku ruumid on planeeritud selliselt, et kiirgusdooside levik on minimaalne, et säiliks nii personalile kui patsientidele maksimaalne ohutus.
Loe meie teenuste kohta rohkem siit.
Leia rohkem infot siit.